facebook instagram menu

Crystal Golf Tour in 6 countries, Czech Republic, Slovakia, Austria, Germany, Poland, Hungary

Golf, Tour, Golf Tour, Golfová tour, Golfová, Crystal, Crystal Tour, Crystal Golf Tour

Kalendář turnajů
Pořadí
Registrace
Ceny
Kontakty
down

Pravidla

Základní informace

Součástí Crystal Golf Tour (dále jen CGT) se může stát jakýkoliv golfista s minimálním HCP 54. Platným členem se stává po zaplacení poplatku 990 ,- CZK, respektive 39 ,- EUR na účet pořadatelů CGT. Členskou kartu CGT odesíláme poštou a to nejpozději do jednoho týdne od zaplacení, obvykle však ještě týž den. Registrace probíhá a platební údaje naleznete zde. Na všech turnajích CGT platí jednotná cena greenfee 850,- CZK, respektive 33,- EUR. V případě účasti na hřišti, jež je Vaším domovským a jste plnohodnotnými členy klubu hradíte pouze administrativní poplatek ve výši 100,- CZK, respektive 4,- EUR. V dané ceně je zahrnuto greenfee, turnajový servis (startovné, score karta, zapsání výsledku) a láhev vody do bagu. Hráč je povinen prokázat se na recepci členskou kartou CGT. Po hře je nutné odevzdat score kartu na recepci klubu. Na jednotlivých turnajích neprobíhá vyhlášení. Přihlášení do jednotlivých turnajů probíhá vždy na stránkách příslušné národní golfové federace, v kalendáři turnajů je vždy uveden odkaz na daný turnaj. Pokud je hráč součástí jiné golfové federace (např. slovenský hráč chce jít hrát turnaj v ČR, český hráč v Polsku apod.) musí se přihlásit telefonicky nebo emailem u daného golfového klubu. 

Každý partnerský golfový klub zveřejní startovní listinu nejpozději v 18:00 den před samotným turnajem na stránkách národní golfové federace. 

 

Hrací formát

Každý hráč je zařazen do výkonostní kategorie dle svého HCP v den přihlášení do celé CGT. Hraje se dle pravidel R&A Golf Club St.Andrews a dle místních pravidel na každém jednotlivém hřišti na 1x18 jamek. Muži hrají ze žlutých odpališť, ženy a junioři z červených. Hrací formát je Stableford Netto na úpravu HCP. V případě odehrání turnaje v jiné zemi než je Vaše domovská je třeba si úpravu HCP zajistit přes svůj domovský golfový klub.

Výkonostní kategorie:

• Kategorie 1 HCP 0 - 18 

• Kategorie 2 HCP 18,1 - 26 

• Kategorie 3 HCP 26,1 - 37 

• Kategorie 4 HCP 37,1 - 54 

Každému hráči se do pořadí počítá 6 nejlepších jednotlivých výsledků během celé sezóny CGT. Z každého hřiště se pak počítá pouze nejlepší výsledek do celkového pořadí (např. pokud hráč odehraje 3 turnaje na Ostravici s výsledky 23 STB, 35 STB, 29 STB počítá se mu pouze nejlepší dosažený výsledek, tj. 35 STB bodů).

Pořadí se upravuje po každém jednotlivém turnaji nejpozději do 48 hodin po odehrání turnaje.

 

Finálový turnaj

Do dvoudenního finálového turnaje postupuje vždy 20 nejlepších hráčů v každé kategorii. V případě rovnosti bodů rozhoduje o finálovém pořadí:

1) větší počet odehraných turnajů

2) Průměrný počet STB NETTO bodů ze všech turnajů

3) Los

Finálový dvoudenní turnaj je uzavřený a všem finalistům se přenáší 6 nejlepších dosažených výsledků z průběhu celé CGT. Na obou z finálových turnajů se dosažený výsledek násobí koeficientem 1,5.

Oceněno bude nejlepších 5 hráčů v každé výkonostní kategorii.

 
⛳️⛳️⛳️Partneři⛳️⛳️⛳️

Časopis GOLF        Astera